نصب دوربین مداربسته اصفهان

آموزش گام به گام نصب دوربین مداربسته اصفهان (قسمت۴)

آموزش گام به گام نصب دوربین مداربسته اصفهان (قسمت۴)

در مقاله های قبل در مورد

گام اول : تصمیم گیری بابت خرید و نصب سیستم دوربین مداربسته اصفهان و تجهیزات وابسته

گام دوم : خرید دوربین مداربسته اصفهان و تجهیزات وابسته

گام سوم : انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته اصفهان

صحبت کردیم.

گام چهارم : کابل کشی و نصب تجهیزات مداربسته اصفهان

کابل کشی تجهیزات مداربسته پس از نصب دوربین های مداربسته یک کار خیلی مهم به حساب می آید. با توجه به نوع سیستم هایی که انتخاب می کنیم کابل کشی متفاوتی را باید انجام دهیم. به طور کلی سه نوع سیستم را می توان انتخاب کرد در اینجا ما کابل کشی هر سه نوع را برای شما توضیح داده ایم. سیستم های مداربسته برای کابل کشی و نصب به سه دسته کلی آنالوگ یا HD ، تحت شبکه یا IP و بی سیم یا وایرلس تقسیم می شوند.

نصب دوربین مداربسته اصفهان
نصب دوربین مداربسته اصفهان

نصب دوربین مداربسته اصفهان

اگر از دوربین مداربسته آنالوگ ,HD , AHD, HDCVI استفاده می کنید نحوه کابل کشی به چه ترتیب است ؟

در این نوع سیستم مداربسته برای هر دوربین باید دو کابل مجزا از محل نصب دوربین مداربسته تا پای DVR کشیده شود ، کابل اول به عنوان کابل تصویر ، وظیفه انتقال تصویر دوربین به DVR را دارد ، این کابل از نوع RG59 ، RG6 ، RG11 و یا کابل های ۲٫۵C2V می باشد . کابل دومی که باید از محل نصب DVR تا پای دوربین کشیده شود ، کابل برق می باشد. این کابل از یک سو به منبع تغذیه DC نصب شده ( این منبع تغذیه در کنار DVR قرار می گیرد ) و در سوی دیگر به دوربین نصب می شود و باعث ، رسیدن برق به دوربین و روشن شدن آن می شود.

البته بهتر است به جای منبع تغذیه در هنگام نصب دوربین مداربسته اصفهان از آداپتور استفاده شود. در آن موقع برق مستقیم ۲۲۰ ولت توسط کابل برق به آداپتور ۱۲ ولت نصب شده و این آداپتور به دوربین مداربسته متصل می شود. محل قرار گرفته آداپتور در کنار دوربین و درون یک باکس ۱۰ سانتیمتری می باشد.

تبصره ۲ : معمولا در این کاربری از کابل های برق ۲ یا ۳ رشته ای استفاده می کنند ، در سیستم های مداربسته اصفهان که مجهز به سیستم ارت هستند کابل برق سه رشته ای مورد استفاده قرار می گیرد ( به طور مثال کابل برق ۳*۱٫۵ ) و در مواردی که ارت وجود ندارد معمولا از کابل های دو رشته ای استفاده می شود. عدد دوم در کابل برق سطح مقطع هر رشته می باشد که با توجه به فاصله دوربین و DVR این سطح مقطع نیز باید افزایش پیدا کند. به طور مثال برای تغذیه یک دوربین آنالوگ در فاصله ۱۵۰ متری بهتر است از یک کابل برق ۳*۲٫۵ استفاده شود و برای تغذیه یک دوربین آنالوگ در فاصله ۸۰ متری یک کابل برق ۳*۱٫۵ یک انتخاب خوب به حساب می آید.

کابل های ویدیو توسط کانکتور های مخصوص به نام BNC به دوربین یا DVR متصل می شوند. BNC ها خود دارای انواع مختلفی هستند که در بخش های بعدی راجع به آنها توضیح داده می شود. پس از نصب تمامی دوربین ها و کابل کشی مناسب و اتصال کانکتور ها سیستم مداربسته آنالوگ آماده روشن کردن و تنظیم نرم افزاری می باشد.

این نوع از کابل کشی برای سیستم های HD نیز عینا می تواند انجام شود.

دوربین IPآموزش نصب دوربین IP

اگر از دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP استفاده می کنید نحوه کابل کشی به چه ترتیب است ؟

در سیستم مداربسته IP ، اجزای مورد استفاده از سه نوع هستند ، دوربین IP ، سوئیچ شبکه و NVR. برای انتقال تصویر دوربین ها به NVR باید نخست از هر دوربین یک کابل به سوئیچ شبکه بکشیم و سپس در پایان که کابل تمام دوربین ها به سوئیچ کشیده شد ، از سوئیچ شبکه یک کابل به NVR کشیده شود. نوع کابل های مورد استفاده در سیستم IP ، از نوع کابل شبکه می باشد . کابل های شبکه انواع متفاوتی دارد که عبارتند از Cat5 ، Cat5e ، Cat6 و ….

اگر سوئیچ های شبکه استفاده شده در یک سیستم مداربسته IP دارای قابلیت POE باشد ، از همان یک کابل شبکه متصل شده بین دوربین و سوئیچ می توان برای تغذیه دوربین ها استفاده نمود اما در صورتی که سوئیچ شبکه استفاده شده از نوع معمولی باشد باید برای هر دوربین یک کابل برق مجزا مانند آنچه در سیستم آنالوگ به آن اشاره شد کشیده شود. به طور کلی حجم کابل کشی در سیستم IP از سیستم های دیگر کمتر است.

کابل های شبکه توسط کانکتور های شبکه RJ45 به تجهیزات شبکه مانند سوئیچ ، دوربین و یا NVR  وصل می شوند. پس از نصب فیزیکی دوربین ها و کابل کشی های مورد نیاز ، عملیات سخت افزاری راه اندازی یک سیستم مداربسته به اتمام می رسد.

نصب دوربین مدار بستهآموزش نصب دوربین مداربسته وای فای

اگر از دوربین مداربسته بی سیم یا وای فای استفاده می کنید نحوه نصب به چه ترتیب است ؟

دوربین وای فای برای نصب و انتقال تصویر به تجهیزات ضبط نیازی به کابل شبکه ندارد لذا کاربران می توانند به سادگی محل نصب دوربین را تغییر دهند. دوربین بی سیم را در محل مناسب خود نصب کنید، سپس کابل برق را برای تغذیه دوربین بی سیم بکشید ، حال هم می توانید تصاویر را که از بستر وای فای منتقل می شود از طریق یک دریافت کننده بی سیم ( اکسس پوینت ) دریافت کرده و سپس به NVR متصل نمایید و یا تصاویر دوربین بی سیم را به صورت مستقیم توسط NVR بی سیم دریافت و ضبط نمایید.

سیستم مداربسته وای فای با توجه به سهولت نصب و امکان جابجایی دوربین ها و همچنین عدم نیاز به کابل کشی هموارد در بین مشتریان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

نصب دوربین مداربسته اصفهان,نصب دوربین مداربسته داهوا اصفهان,نصب دوربین مداربسته داهوا,نصب دوربین مداربسته,نصب داهوا,نصب دوربین داهوا,نصب داهوا اصفهان,نصب دوربین اصفهان,نصب دوربین مداربسته داهوا ,نصب دوربین مداربسته
0 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.